chwilowka

Soli Deo Gloria

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Święty Augustyn mawiał, że „kto kocha, ten śpiewa”. Jesteśmy grupą ludzi, których, poza wspólnym celem, jakim jest wędrówka za głosem Bożego powołania, połączyła wspólna pasja- śpiew. Dla nas jest to jednak coś więcej niż hobby, czy rozwijanie swoich umiejętności. Poprzez wykorzystywanie swoich muzycznych talentów, jakimi Bóg nas obdarzył, chcemy dawać świadectwo wiary i opowiadać ludziom o Jego wielkiej miłości.

Seminaryjny zespół muzyczny istnieje już od kilkunastu lat. I choć przez ten czas skład zespołu ulegał zmianie a wielu jego członków zostało kapłanami, choć wciąż z każdym nowym rokiem formacji seminaryjnej ktoś odchodzi a ktoś przychodzi, to nasz cel pozostał ten sam: chwalenie Boga poprzez śpiew. Ten fakt wyraża najlepiej nazwa naszego zespołu. Nazywamy się Soli Deo Gloria, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy Jedynemu Bogu chwała.

Śpiewamy podczas niedzielnych Eucharystii odprawianych w kościele seminaryjnym o godzinie 11. Oprócz tego staramy się wychodzić z Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie poza mury kościoła. Od dwóch lat aktywnie włączamy się w dzieło promocji Wydziału Teologii UWM, na którym studiujemy. Zgodnie z wieloletnią tradycją (z wyjątkiem ubiegłego roku) organizujemy również koncert uwielbienia z okazji Dnia Wdzięczności naszego Seminarium, który przypada 2 maja.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w niedzielnych Eucharystiach w naszym kościele seminaryjnym, oraz czekamy na zaproszenia do parafii naszej Archidiecezji,
by promować dzieło powołań oraz głosić Ewangelię śpiewem.