Dnia 18 kwietnia alumni roku I wraz z Księdzem Rektorem udali się do Sanktuarium  Maryjnego w Świętej Lipce, leżącej na dnie malowniczej doliny. Seminarzyści mieli okazję podziwiać piękno kościoła, jak i okazałość obejścia krużgankowego i klasztoru Jezuitów, stanowiących jeden z najważniejszych zabytków barokowych w Polsce. Krótką, ale jakże treściwą historię sanktuarium przybliżył nam o. Józef. Alumni wysłuchali również koncertu organowego zrealizowanego przez Siostrę Katarzynkę. Organy wykonane w XVIII w. przez organmistrza z Królewca Jana Mosengela od początku ich istnienia wzbudzają podziw i zafascynowanie.

Drugim punktem naszego wyjazdu była wizyta w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu. Urzędujący w tamtejszym kościele ks. prałat Dyzma Wyrostek opowiedział seminarzystom o przeszłości świątyni, która sięga połowy XIV w. W pamięci z pewnością zapisze się piękne wnętrze świątyni, obrazy św. Katarzyny z 1821r. i świętych Piotra i Pawła, jak również cztery figury apostołów z XVII w.z