1 maja jest dniem, w którym Kościół wspomina św. Józefa Rzemieślnika. To właśnie On jest patronem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, dlatego też tradycyjnie udaliśmy się do Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie, aby wspólnie z nimi świętować. Oprócz naszej wspólnoty przyjechali także alumni z Seminarium w Ełku.

Wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz arcybiskup senior Edmund Piszcz. Następnie udaliśmy się do refektarza, gdzie przy posiłku mogliśmy wymienić się doświadczeniami z alumnami innych seminariów. Była to również świetna okazja do wspomnień, ponieważ jeszcze do zeszłego roku klerycy z Pieniężna przyjeżdżali do nas na wykłady z przedmiotów filozoficznych. Kolejnym punktem świętowania było otwarcie wystawy „Łatgalia – kraina łotewskich Polaków”. Jej autorem jest profesor Krzysztof Hajke – wykładowca fotografiki w Łódzkiej Szkole Filmowej. Ojciec Wiesław Dudar SVD opowiedział o tym, czym jest Łatgalia, a także o kulisach powstawania fotografii. Następnie ksiądz arcybiskup dokonał uroczystego przecięcia wstęgi i wszyscy mogliśmy się zachwycać pięknem inflanckich krajobrazów. Po tym artystycznym akcencie przyszedł czas na sport. Na boisku nasi alumni zmierzyli się z połączoną drużyną kleryków z Pieniężna i Ełku. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się remisem 2:2. Ostatnim punktem planu była wspólna kawa, po której pełni radości wróciliśmy do Olsztyna, aby zakończyć przygotowania do Dnia Wdzięczności.