W sobotni poranek, 13 lutego, po zakończonych rekolekcjach wielkopostnych, które głosił o. Piotr Matuszak OFMConv. – rektor WSD OO. Franciszkanów w Łodzi - Łagiewnikach, podczas Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński, alumni III roku przyjęli posługę laktoratu, alumni IV roku przyjęli posługę akolitatu, zaś Księża Diakoni zostali rozesłani do pracy w parafiach naszej archidiecezji: Diakon Łukasz Bardyszewski – parafia pw. św. Katarzyny w Kętrzynie; Diakon Janusz Gajdowski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Olsztynie; Diakon Paweł Grzesiak – parafia pw. św. Jakuba w Olsztynie; Diakon Grzegorz Oleksik – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie; Diakon Andrzej Semerak – parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.