Tegoroczne obchody Uroczystości św. Józefa miały inny przebieg niż zwykle. Tym razem rozpoczęliśmy świętowanie uroczystą Mszą świętą w olsztyńskiej katedrze, podczas której modliliśmy się, nie tylko za nasze seminarium, któremu św. Józef patronuje, ale również w intencji Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, który obchodził imieniny.

Po celebracji razem z alumnami i przełożonymi z zaprzyjaźnionego Misyjnego Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie udaliśmy się do budynku „Hosianum”, aby posilić się i porozmawiać przy jednym stole. Następnie przenieśliśmy się do auli Wydziału Teologii, gdzie mogliśmy obejrzeć Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez kleryków III roku. Po kolacji Bracia Werbiści opuścili nasze seminarium, a my ruszyliśmy z procesją pod pomnik naszego świętego patrona, przy którym Ksiądz Rektor wygłosił krótką egzortę i podziękował wszystkim moderatorom i alumnom za całoroczną pracę.

Ostatnim już punktem tego dnia była „Aukcja Józefowa”, która została przygotowana przez alumnów IV roku. Kolejny raz dzięki hojności księży z naszej archidiecezji mogliśmy wylicytować książki, ubrania czy sprzęt elektroniczny. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wyjazd naszej wspólnoty na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Święty Józefie, patronie naszego seminarium – módl się za nami.