Piękną, trwającą już kilkadziesiąt lat tradycją jest to, że 1 maja, w dzień wspomnienia św. Józefa Robotnika – patrona Polskiej Prowincji Księży Werbistów, całą wspólnotą udajemy się do Pieniężna, aby odwiedzić naszych braci w powołaniu z Misyjnego Seminarium Duchownego. W tym roku było nas jednak znacznie więcej, ponieważ pojawili się również alumni i przełożeni z seminarium ełckiego i bydgoskiego.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą świętą, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Senior Edmund Piszcz. W homilii zwrócił uwagę na potrzebę prawdziwego pokoju, który dać może tylko Chrystus. Następnie przyszedł czas na wspólny obiad, który był świetną okazją do integracji z alumnami z innych seminariów. Po posiłku część alumnów udała się do pokoju gościnnego, aby kontynuować zdobywanie nowych znajomości przy dobrej kawie, bilardzie i piłkarzykach, zaś inni skierowali swe kroki w stronę boiska, gdzie odbyły się mecze pomiędzy Werbistami, WSD Bydgoszcz i WSD „Hosianum”. Niestety nasza drużyna przegrała oba spotkania, jednak nikomu nie popsuło to humoru, ponieważ chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, a nie o zwycięstwo.

Po rozgrywkach przyszedł czas na nagrodę – podwieczorek z kuchni polowej, po którym wróciliśmy do naszego seminarium. Dziękujemy serdecznie Braciom Werbistom za podtrzymywanie tradycji wspólnych spotkań i bardzo miłe przyjęcie.