chwilowka

Tydzień misyjny jest wyjątkowym okresem w ciągu roku. Cały Kościół intensywnie modli się wtedy, za wszystkie osoby związane z misjami, od ludzi bezpośrednio zaangażowanych w głoszenie ewangelii, po tych, którzy jeszcze o Chrystusie nic nie słyszeli. W naszej wspólnocie seminaryjnej, również pamiętamy o tych ważnych intencjach i polecamy je Bogu, szczególnie podczas nabożeństwa misyjnego.

Tradycją naszego seminarium stało się, że w piątek tygodnia misyjnego odmawiany jest różaniec w różnych językach. Tegoroczna modlitwa różańcowa była prowadzona przez zaproszonego specjalnie na tę okazje gościa, którym był ks. Szczepan Szypra SVD, misjonarz ze Zgromadzenia Księży Werbistów, proboszcz sąsiedniej parafii pw. św. Arnolda. Ksiądz Szczepan z radością i pasją przybliżał nam głęboki sens i wielkie owoce, jakie przynosi praca misyjna. W rozważaniach tajemnic bolesnych, podkreślał trud pracy w obcych kulturach i problemy z jakimi się ona wiąże. Wskazywał jednak, że to właśnie te niewygodne sytuacje przynoszą często dobro, o którym nie śmiemy pomyśleć.

Każdy z nas może zostać misjonarzem i nie musi się to koniecznie wiązać z wyjazdem do dalekich krajów. Wystarczy nieść w sobie odpowiedzialność za misje, wspierając je modlitwą, ofiarą życia czy też materialnie. 

 

al. Krzysztof Dzikowski