chwilowka

Sobotnie popołudnie, 31 stycznia br., minęło zupełnie inaczej niż zawsze. Tego dnia całą wspólnotą seminaryjną udaliśmy się na kulig do gospodarstwa agroturystycznego Pana Janusza Kojrysa. Trasa kuligu liczyła około 2 km i przebiegała przez las. Śmiechu i radości było co niemiara. Na końcu trasy czekała nas kolacja – kiełbaski prosto z ogniska, karkówka, swojskiego wyrobu smalec z chlebem oraz gorąca herbata z malinami i cytryną.  Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego obrzucania się śnieżkami. Trochę  zziębnięci, zmęczeni, ale pełni radości, powróciliśmy tą samą trasą do naszego seminarium. 

 

W sobotę, 24 stycznia, wspólnota naszego Seminarium uczestniczyła w Mszy Świętej w konkatedrze św. Jakuba w intencji śp. Józefa kardynała Glempa w 2. rocznicę Jego śmierci. Eucharystii przewodniczył ks. abp Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński. Kazanie wygłosił ks. dr Zdzisław Kunicki. Oparł je na słowach z Listu do Hebrajczyków „Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam Słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę!”

Każdego roku w drugiej połowie stycznia chrześcijanie wszystkich wyznań łączą się we wspólnej modlitwie o jedność. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan przebiega pod hasłem: „Jezus rzekł do Samarytanki: ”Daj mi pić” (J 4, 7). W naszej Archidiecezji po raz kolejny wspólne spotkania modlitewne rozciągają się na cały miesiąc.

Dnia 06.01 nasza Wspólnota Seminaryjna udała się do konkatedry św. Jakuba w Olsztynie, aby wspólnie z Jego Ekscelencją ks. abp. Wojciechem Ziembą oraz wiernymi parafii katedralnej świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną również potocznie Świętem Trzech Króli.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego,  w naszej wspólnocie seminaryjnej odbyła się wizyta duszpasterska, czyli tzw. kolęda. Księża przełożeni z wielką radością odwiedzili poszczególne roczniki alumnów. Był to piękny czas wspólnej modlitwy o błogosławieństwo mieszkańców.