chwilowka

Dnia 2 lutego 2016 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbyła się uroczysta Msza święta. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dzień ten był jednocześnie zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył abp Józef Górzyński – koadiutor Archidiecezji Warmińskiej.

 Centralny punkt Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszej Archidiecezji Warmińskiej przypadł na niedzielę 24 stycznia. Tego dnia wspólnota seminaryjna wraz z licznymi wiernymi zgromadziła się w konkatedrze pw. św. Jakuba w Olsztynie na Mszy św. o godzinie 19:00, której przewodniczył ks. abp Józef Górzyński.

„Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (por. 1 P 2, 9) – pod tym hasłem przebiega tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Tradycyjnie już w naszej Archidiecezji te spotkania modlitewne trwają przez cały miesiąc styczeń.

Zapraszamy do seminarium na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej klas ponadgimnazjalnych i studentów. Rozpoczęcie 27 grudnia o godz. 17.00, zakończenie 30 grudnia po obiedzie. Rekolekcje prowadzi ks. Wojciech Kotowicz – prefekt alumnów oraz Księża Diakoni. Na rekolekcje zgłaszamy się drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).