chwilowka

Tegoroczne obchody Uroczystości św. Józefa miały inny przebieg niż zwykle. Tym razem rozpoczęliśmy świętowanie uroczystą Mszą świętą w olsztyńskiej katedrze, podczas której modliliśmy się, nie tylko za nasze seminarium, któremu św. Józef patronuje, ale również w intencji Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, który obchodził imieniny.

Sport to nieodłączny element seminaryjnej codzienności, nie tylko w Hosianum, ale też w wielu innych seminariach. Dzięki temu powstało wiele inicjatyw, mających umożliwić konkurowanie międzyseminaryjne, również na płaszczyźnie sportowej. Takim turniejem są między innymi Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Siatkowej. 

26 lutego udaliśmy się do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Męki Pańskiej w Głotowie, na którego terenie znajduje się Kalwaria Warmińska. Po przywitaniu przez Ks. dra Marka Proszka – kustosza głotowskiego sanktuarium rozpoczęliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej wraz z tamtejszymi parafianami oraz pielgrzymami. To malownicze, wyjątkowe miejsce, usytuowane w wąwozie wprawiło nas w niezwykłą, wyciszającą  atmosferę.

 
 

W sobotni poranek, 13 lutego, po zakończonych rekolekcjach wielkopostnych, które głosił o. Piotr Matuszak OFMConv. – rektor WSD OO. Franciszkanów w Łodzi - Łagiewnikach, podczas Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński, alumni III roku przyjęli posługę laktoratu, alumni IV roku przyjęli posługę akolitatu, zaś Księża Diakoni zostali rozesłani do pracy w parafiach naszej archidiecezji: Diakon Łukasz Bardyszewski – parafia pw. św. Katarzyny w Kętrzynie; Diakon Janusz Gajdowski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Olsztynie; Diakon Paweł Grzesiak – parafia pw. św. Jakuba w Olsztynie; Diakon Grzegorz Oleksik – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie; Diakon Andrzej Semerak – parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.